Vzhled

26. března 2008 v 6:39 | Amanda |  jorkšírský teriér
Všeobecný vzhled:
Dlouhá srst, chlupy visí zcela rovně a stejnoměrně po obou stranách těla, pěšinka se táhne od nozder ke konci ocasu. Velmi kompaktní a úhledná stavba těla, chůze velmi vzpřímená a plná elánu. Všeobecná stavba těla odpovídá energickému tělu, které má vyvážené proporce.
hlava:
Krajina lebeční:
Lebka: Poměrně malá a plochá, ne příliš vystupující nebo kulatá.
Obličejová krajina:
Nozdry: Černé
Čenich: Nepříliš dlouhý.
Čelisti/zuby: Dokonalý, pravidelný a plný nůžkový skus, tzn. horní zuby těsně přesahují spodní zuby a sedí v pravém úhlu k čelistem. Zuby jsou dobře umístěné a čelisti jsou souměrné.
Oči: Střední, tmavé, jiskrné, s bystrým inteligentním výrazem a jsou umístěné tak, že se pes dívá přímo před sebe. Nevystupují. Okraje očních víček jsou tmavé.
Uši: Malé, ve tvaru "V", vztyčené, nepříliš daleko od sebe, pokryté krátkou srstí velmi tmavé a syté barvy.
Krk: S patřičným nasazením.
Tělo: Kompaktní.
Záda: Rovná.
Bedra a stydká krajina: Pevná.
Hrudník: Přiměřeně klenutý do tvaru "O".
Ocas: Obecně je obvyklý ocas kupírovaný na střední délku s bohatou srstí, barvy tmavější šedomodré než zbytek těla, obzvlášť na konci ocasu. O něco vyčnívá nad linií zad.
Končetiny:
Přední nohy: Nohy rovné, hustě porostlé srstí, která má sytě zlatou barvu o několik odstínů světlejší na konečcích než u kořínků a nedosahuje výš než k loketnímu ohbí.
Zaúhlení končetin: V pořádku.
Zadní nohy: Nohy jsou při pohledu ze zadu zcela rovné, trochu prohnuté v kolením ohbí. Hustě porostlé srstí sytě zlaté barvy, která je na konečcích chlupů o několik odstínů světlejší než u kořínků a nedosahuje výš než ke kolenímu ohbí.
Tlapky: Kulaté, drápky černé.
Krok: Energický a uvolněný, přesné pohyby předních a zadních nohou, záda rovná.
Srst:
Chlupy: Na těle přiměřeně dlouhé, dokonale rovné (ne vlnité), lesklé, s jemnou hedvábnou strukturou, ne jako vlna. Na hlavě jsou dlouhé, sytě zlaté, tmavější po stranách hlavy, u kořínků na uších a na čenichu, kde mají být velmi dlouhé. Barva z hlavy nemá přesahovat na krk, ani se v ní nesmí objevovat žádné černé nebo tmavé chlupy.
Barva: Tmavá ocelová modrá (ne stříbřitě modrá), která se táhne od týla ke kořeni ocasu, nikdy se v ní neobjevují plavé, bronzové nebo tmavé chlupy. Srst hrudníku je bohatá, jasné barvy. Všechny barevné chlupy jsou tmavší u kořínků než uprostřed, ke konečkům se dále zesvětlují
Váha: Do 3,1kg (7 liber)
Vady: Každá odchylka od předchozích bodů se má považovat za chybu a závažnost, s jakou se chápe , má být hodnocena v přímém poměru k jejímu stupni.
Poznámka: Psi mužského pohlaví mají dvě na pohled normální varlata plně sestouplá k šourku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarda.. Jarda.. | 1. června 2010 v 19:34 | Reagovat

Ahoj hele newím jak ty ale ten pes nahoře (ten vzadu) Kálí a ty tam máš psa kterej sere ...xDDDD

2 Marča Marča | 1. června 2010 v 19:35 | Reagovat

No jo...=)=P

3 Marča Marča | 1. června 2010 v 19:37 | Reagovat

že se nestydíš dávat si tampsa kterej kadí...!.!.!.!.! =))))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.